Grajmy Fair Play. Grajmy Razem, czyli Światowy Dzień Fair Play 2022

Powiększ obraz

“Nie zwycięstwo, ale udział, podobnie jak w życiu nie jest najważniejszy triumf, ale walka. Nie samo zwycięstwo jest istotne, lecz sprawiedliwa rywalizacja” – brzmi olimpijskie credo.

Nasza szkoła we wrześniu 2022 roku włączyła się w obchody Światowego Dnia Fair Play organizowanego przez Polski Komitet Olimpijski. Uczniowie klas IV-VIII licznie uczestniczyli w tej inicjatywie, a w ramach akcji zorganizowano biegi na boisku szkolnym. Przypomnijmy, że w przedsięwzięciu nie liczył się wynik, ani bicie rekordów, lecz promowanie etyki w sporcie i w życiu. Nasi uczniowi udowodnili, że potrafią biegać, a idea fair play nie jest im obca. W styczniu bieżącego roku nasza szkoła otrzymała podziękowanie od władz Polskiego Komitetu Olimpijskiego za zaangażowanie, pomysłowość i uznanie zasady fair play za kluczową w życiu i w relacjach społecznych.

To bardzo miły gest i serdecznie dziękujemy za docenienie naszych starań. Poniżej zamieszczamy otrzymane podziękowanie i dyplom oraz zdjęcia z wrześniowych biegów na boisku szkolnym.

Mirosława Piwowarska

Dyplom – kliknij, aby zobaczyć

Podziękowania – kliknij, aby zobaczyć

Print Friendly, PDF & Email