Wielkanocne przygotowania u Pszczółek

Powiększ obraz

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do powagi, zadumy, a także i radości, jaką niosą ze sobą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne. Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich.

Tradycyjnie, jak co roku dzieci z grupy Pszczółek aktywnie przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Dzieci tworzyły piękne pisanki, malowały króliczka, rozwiązywały zagadki.  Wielkanoc dla przedszkolaków to czas radości, strojenia koszyczków i malowania pisanek. W czasie tych świąt najmłodsi jednak ze szczególną niecierpliwością wyczekują Zająca Wielkanocnego – bo to dla nich najważniejszy symbol tych świąt. Taka też świąteczna atmosfera zapanowała w naszym przedszkolu. I trzeba przyznać, że Zajączek skrzętnie ukrył czekoladowe jajeczka naszym przedszkolakom, a poszukiwanie ich u maluchów wywołało dużo radości i pozytywnej energii.

Rodzicom, Dzieciom oraz wszystkim przyjaciołom naszego przedszkola życzymy zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie. Wesołych Świąt!

M. Sławeta

Print Friendly, PDF & Email