Szkolna akcja „Nałogom mówię – NIE”

Powiększ obraz

W bieżącym roku już po raz siedemnasty realizowaliśmy szkolną akcję „Nałogom mówię – NIE”. Celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego stylu życia, uświadomienie zagrożeń związanych z uzależnieniami, zachęcanie uczniów do zachowań asertywnych oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej i twórczej.

Akcję skierowana była głównie do młodzieży klas starszych, ale objęła także swym zasięgiem uczniów z klas I- III, którzy mieli za zadanie przygotować pracę plastyczną na temat „Wiem, co jest dla mnie zdrowe”.
Na godzinach wychowawczych w klasach IV-VIII przeprowadzono lekcje profilaktyczne, w czasie których poruszono problem wpływu substancji psychoaktywnych na organizm człowieka, propagowano życie bez nałogów oraz aktywizowano uczniów do działań profilaktycznych. W ramach akcji uczniowie mieli za zadanie przygotować prace konkursowe: plakat, utwór literacki oraz krzyżówkę profilaktyczną. Dodatkowo wszyscy uczniowie klas IV-VIII pisali test wiedzy związany ze środkami psychoaktywnymi i ich negatywnym wpływem na organizm człowieka.
W dniu 13 kwietnia organizatorki przedsięwzięcia – pani M.Piwowarska i pani M.Zacharz – podsumowały akcję i ogłosiły wyniki konkursów. Wręczenia nagród wraz z organizatorkami dokonał pan Jerzy Węgrzyn – dyrektor naszej szkoły. Nagrodami w konkursie były: piłki, zestawy do badmintona, piórniki, artykuły piśmiennicze, przybory plastyczne i breloczki.

Nagrody zostały ufundowane przez MGOPS w Morawicy. Dyrektor, organizatorki i uczniowie naszej szkoły serdecznie dziękują pani Justynie Cesarz-Soi – kierownikowi MGOPS oraz pani Elwirze Mróz – pracownikowi MGOPS za pomoc w organizacji w/w przedsięwzięcia.

A oto szczegółowe wyniki konkursów.

 

Konkurencja plakat – klasy I-III:

I miejsce – Klaudia Klimczak i Agata Nowak

II miejsce – Julia Kaczor

III miejsce – Aleksandra Piwowarska

Wyróżnienie: Kacper Zięba, Maciej Lulkowski, Magda Nowak, Nikola Nowak, Zuzanna Sułkowska, Ewa Śnioch

 

Konkurencja plakat – klasy IV-VIII

I miejsce – Oliwia Kumor, Natalia Poklek i Oliwia Kwapisz

II miejsce – Maja Piwowarska, Adrian Klimczak, Wiktor Sutowicz, Piotr Tekiel, Weronika Waligóra i Martyna Poklek

III miejsce – Natalia Kasprzycka i Kamil Klimczak

Wyróżnienie: Nadia Kiełbus, Filip Lulkowski, Gabriela Gawior

 

Konkurencja literacka – klasy IV-VIII

I miejsce – Oliwia Kumor

II miejsce – Dawid Frąk

III miejsce – Filip Lulkowski

 

Konkurencja – krzyżówka profilaktyczna – klasy IV-VIII

I miejsce – Joanna Baran,

I miejsce – Kamil Klimczak

I miejsce – Adrian Klimczak

I miejsce – Oliwia Kumor

 

Konkurencja test wiedzy – klasy IV-VIII

I miejsce – Oliwia Kumor

II miejsce – Oliwia Kwapisz i Filip Lulkowski

III miejsce – Maciej Wieczorek, Mikołaj Pajączkowski, Ćwiek Stanisław, Dominik Stachaczek

 

Konkurencja test wiedzy – klasy VII-VIII

I miejsce – Joanna Baran

II miejsce – Wojciech Olszewski

III miejsce – Malwina Strzeszkowska

 

Organizatorki akcji

 

Print Friendly, PDF & Email