Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” – eliminacje powiatowe

Powiększ obraz

21 kwietnia 2023 r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, uczeń klasy IV Kamil Filipczak reprezentował naszą szkołę, a także Miasto i Gminę Morawica na szczeblu powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Celem konkursu pożarniczego jest przede wszystkim potrzeba zapoznania dzieci i młodzieży z przepisami przeciwpożarowymi, zasadami ochrony ludności, ekologią oraz ratownictwem. Ważne jest, aby młodzi ludzie wiedzieli jak najwięcej o zasadach postępowania na wypadek pożaru, znali historię oraz tradycję ruchu strażackiego. Na tym etapie Kamil kończy w tym roku przygodę z Turniejem, ale mamy nadzieję, że wiedzę, którą zdobył wykorzysta w przyszłym roku. Jeszcze raz gratulujemy.

Katarzyna Nowak

Print Friendly, PDF & Email