DZIEŃ ZIEMI 2023

Powiększ obraz

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi, w tym roku pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”. Celem tegorocznych obchodów jest nakłonienie firm, polityków oraz obywateli do zmian w różnych obszarach działalności.

W naszej szkole, tradycyjnie cała społeczność włączyła się w obchody święta Ziemi. W ramach prowadzonej w tym roku szkolnym innowacji pedagogicznej „Przyroda wokół nas”, każda klasa, a także grupa przedszkolna z wielkim zaangażowaniem i starannością zasadziła swoje drzewko na placu szkolnym.   Przeprowadzono także prace porządkowe, celem poprawy wizerunku naszej małej ojczyzny. Uczniowie klas IV-VIII  pod opieką dyrektora szkoły pana Jerzego Węgrzyna, opiekuna Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody pani Katarzyny Nowak, a także pani Małgorzaty Zacharz, pani Mirosławy Piwowarskiej oraz pani Bożeny Kozak posprzątali najbliższą okolicę szkoły. W wyniku przeprowadzonych prac zebrano znaczne ilości odpadów, głównie w miejscach, gdzie nigdy nie powinny się znaleźć. Miejmy nadzieję, że w wyniku takich działań, wzrośnie świadomość niektórych mieszkańców oraz w znaczny sposób poprawi się wizerunek naszej pięknej gminy. Pamiętajmy, że stan środowiska przyrodniczego wpływa na nasze zdrowie.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku

Katarzyna Nowak

Dzień Ziemi 2023

 

Print Friendly, PDF & Email