Turniej Gier i Zabaw Sportowych

Powiększ obraz

Turniej Gier i Zabaw Sportowych odbył się 2 marca 2024 roku w hali sportowej w Bilczy. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-IV z sześciu szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Morawica. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Martyna Śnioch, Dorota Szczykutowicz i Mirosława Piwowarska.

Każdy zespół klasowy (trzy dziewczynki i trzech chłopców) rywalizował w 4 konkurencjach. Szkoły otrzymywały punkty za każdą rozegraną konkurencję w zależności od zajętego miejsca. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach rzutnych, zwinnościowo-szybkościowych i skocznościowo-siłowych. Wszyscy bardzo się starali i dali z siebie wszystko. Niestety, nie udało się zdobyć miejsca na podium. Mimo to, wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z udziału w zawodach, które były dla nich okazją do sprawdzenia swoich umiejętności i rywalizacji z rówieśnikami na tak dużym obiekcie, jaką jest hala sportowa w Bilczy. Większość naszych uczniów pierwszy raz uczestniczyło w zawodach sportowych o tak dużym zasięgu i randze.

Miłe sportowe chwile spędzone w sobotnie przedpołudnie na pewno długo przypominać będzie pamiątkowy dyplom i nagroda rzeczowa w postaci sprzętu sportowego. Gratulujemy wszystkim zawodnikom zaangażowania i ducha walki.

M. Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email