Smacznie, zdrowo i kolorowo, czyli zdrowe odżywianie w naszej szkole

Powiększ obraz

Zdrowie to oprócz aktywności fizycznej również odpowiednia dieta. Nic tak dobrze nie wpływa na zdrowie jak odpowiednio zbilansowane posiłki, zawierające mnóstwo witamin i składników odżywczych. Bardzo ważne dla dzieci w wieku szkolnym jest, aby rozpocząć dzień od pożywnego śniadania.

Realizując zasady zdrowego odżywiania nasza szkoła uczestniczy w unijnym projekcje „Programie dla szkół”, który jest kontynuacją dwóch programów: „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”. Głównym celem Programu jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek.

Wdrażając zasady prawidłowego odżywiania oraz praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy, uczniowie klasy IV przygotowali zdrowe drugie śniadanie, które wspólnie skonsumowali podczas długiej przerwy. Klasa V z kolei, na godzinie wychowawczej,  przygotowała smaczną i kolorową przekąską – sałatkę owocową, która prezentowała się wyśmienicie i też tak smakowała. Wszystkie przygotowane specjały dostarczyły uczniom energii na cały dzień.

Dzięki takim zajęciom dzieci utrwaliły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas spożywania posiłków. Zajęcia były „bardzo smaczne”. Mniam… 🙂

M. Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email