Ślubowanie klasy I

Powiększ obraz

W piątek, 1 października 2021 r. uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie. Wydarzenie to, jest niezwykle ważne w życiu młodego człowieka.

Na początku uroczystości głos zabrał dyrektor Szkoły Podstawowej w Obicach, pan Jerzy Węgrzyn, który powitał zebranych uczniów, rodziców i nauczycieli, a także–panią Annę Kowalską, Sekretarz Miasta i Gminy Morawica.
Pierwszoklasiści pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Małgorzaty Kowalczyk, zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Część artystyczną poprowadziły uczennice klasy VII: Joanna Baran oraz Gabriela Wojtyś, które sprawdzały, czy dzieci mogą już stać się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Wszyscy pomyślnie przeszli próbę. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste Ślubowanie na sztandar szkoły. Aktu pasowania na ucznia dokonała Pani Sekretarz, która czerwonym ołówkiem przypieczętowała przyjęcie dzieci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Obicach.
Na zakończenie, każdy świeżo upieczony uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, legitymację szkolną, upominki od rodziców oraz prezenty od Pana Burmistrza Miasta I Gminy Morawica, które w jego imieniu wręczyła  pani Anna Kowalska. Niespodziankę, w postaci wiersza oraz misie z ołówkami przygotowali także starsi koledzy, uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią panią Kazimierą Skrobisz.
Naszym Pierwszakom życzymy samych piątek i szóstek, a także radosnych chwil i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Katarzyna Nowak

Print Friendly, PDF & Email