Porozmawiajmy o AIDS i tolerancji…

Powiększ obraz

Jak co roku, z okazji Światowego Dnia AIDS, przeprowadziliśmy w naszej szkole działania, mające na celu zapoznanie uczniów z chorobą AIDS i drogami zakażenia oraz potrzebą tolerancji i solidarności z zakażonymi.

Do akcji włączyły się najstarsze klasy w szkole, czyli klasa V i VI.

Uczniowie tych klas uczestniczyli w pogadankach z pedagogiem szkolnym związanych z tematyką AIDS/HIV oraz nauczyli się odróżniać te dwa pojęcia, a także uświadomili sobie potrzebę tolerancji i wsparcia dla osób zakażonych.

Dziewczęta z klasy VI przygotowały scenkę profilaktyczną „Porozmawiajmy o AIDS i tolerancji”, którą zaprezentowały podczas szkolnego apelu. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w konkursach szkolnych – teście wiedzy „Co wiem o AIDS/HIV” oraz konkursie plastycznym i literackim „Nie daj szansy AIDS”. Prace konkursowe umieszczone zostały na ściennej gazetce okolicznościowej na korytarzu szkolnym.

Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród nastąpiło w dniu 29 listopada. W teście wiedzy pierwsze miejsce zdobył Adrian Socha. Na pozycji drugiej znalazł się Igor Babiarski i Błażej Babiarski. Miejsce trzecie zajęli ex aequo Natalia Ozimirska, Malwina Strzeszkowska, Kuba Ryk i Bartosz Kaczor. W tej kategorii wyróżnienie przyznano Martynie Babiarskiej.

Najpiękniejszy plakat wykonała Natalka Poklek i Kajetan Stachurski, a na miejscu drugim uplasowała się Natalka Waligóra.

Ciekawą rymowankę o tej, jakże trudnej, tematyce opracowała Natalka Poklek.

Wszyscy laureaci otrzymali piękne nagrody – piłki nożne, pendrive’y, słuchawki douszne i zawieszki, które wręczył dyrektor szkoły – pan Jerzy Węgrzyn z organizatorką akcji – panią Mirosławą Piwowarską.

Dyrektor szkoły i organizatorka akcji serdecznie dziękują pani Justynie Cesarz-Soja – kierownikowi MGOPS w Morawicy oraz pani Elwirze Mróz – pracownikowi socjalnemu MGOPS za pomoc w organizacji w/w akcji profilaktycznej.

(M.Piwowarska – pedagog szkolny)

 

Print Friendly, PDF & Email