Andrzejki- klasy IV – VI

Powiększ obraz

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze…

Wieczór andrzejkowy zdarza się tylko raz w roku – wszyscy więc czekają na niego z niecierpliwością. W naszej szkole to wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w czwartek 28 listopada i choć nie był to wieczór, lecz dość wczesna godzina 10.00, był to czas równie niezwykły i magiczny…

Wszystko zaczęło się od, wzbudzającej wiele emocji, wróżby z butami. Niestety był tylko jeden (nie)szczęśliwiec, którego but jako pierwszy przekroczył próg sali, co ma oznaczać wczesny ożenek. Później, z pąsami na twarzy, uczniowie klas IV-VI przekuwali papierowe serce z wypisanymi imionami, chcąc dowiedzieć się jakie imię będzie miał przyszły wybranek czy ukochana. Były jeszcze kubeczki kryjące w sobie intrygujące przepowiednie, karteczki z nazwami zawodów, które uczniowie będą wykonywać w dorosłym życiu oraz zadania dla chętnych łamiące język, głowę i serce…

W przerwach między wróżbami wszyscy wesoło bawili się przy dźwiękach muzyki serwowanej przez naszych szkolnych DJ – Adriana i Kubę. Tradycyjne „Kaczuchy” czy „Taniec Połamaniec” rozruszały nawet zatwardziałych podpieraczy ścian.

W miłej atmosferze i przy skocznej muzyce czas szybko upłynął i znów trzeba było wrócić do szarej rzeczywistości. W pamięci pozostał jedynie czar andrzejkowych przepowiedni…

(M.Piwowarska)

Print Friendly, PDF & Email