Podsumowanie udziału w projekcie (Nie)zwykła matematyka II.

Powiększ obraz

W roku szkolnym 2023/2024 SP w Obicach brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym (Nie)zwykła Matematyka II. Projekt powstał w oparciu o aktualną podstawę programową i jest odpowiedzią na często zadawane przez uczniów  pytania „do czego nam się ta wiedza przyda”, „po co się tego uczymy”.

Celem głównym  projektu było kształcenie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów, rozwijanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Uczniowie, pod opieką D. Snopek, mieli za zadanie wykonać minimum 12 zadań z przygotowanych do tego celu 10 modułów tematycznych. Moduły te zawierały wiele ciekawych zagadnień jak np. Matematyczne Święta Niematematyczne, Matematyka i sztuka czy Gram w matmę. Wykonaliśmy oczywiście więcej zadań, bo wybór minimum spośród tylu interesujących był trudny. Uczniowie m.in. projektowali własne waluty, świętowali Dzień Planszówki czy Klocków Lego, wysyłali szyfry w Dzień Dobrych Wiadomości i wiele więcej. Udział w projekcie zapewne dał uczniom odpowiedź na wspomniane pytanie – po co się tego uczymy i dał okazję do zabawy matematyką oraz pokazania jak zwykła matematyka potrafi być niezwykła. Łącząc przyjemne z pożytecznym uczniowie rozwijali swoją kreatywność i stosowali zdobytą wiedzę w praktyce.

Dorota Snopek

Print Friendly, PDF & Email