Pasowanie na czytelnika

Powiększ obraz

5 grudnia 2019 roku odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników szkolnej biblioteki.

Uroczystość rozpoczęło bajkowe przedstawienie przygotowane przez wychowawczynię Bożenę Śnioch. W pięknej scenerii pojawiły się: Żaba i Bocian, Czerwony Kapturek i Wilk, Calineczka z Księciem, Królowa Śniegu, Król, Pinokio oraz oczywiście nieodzowne w każdej bajce Krasnoludki. Wesołe scenki uzupełnione piosenkami o książce oraz recytacją wierszy przez uczniów klasy III bardzo podobały się publiczności, a zwłaszcza przedszkolakom.

Następnie dyrektor Szkoły Podstawowej Jerzy Węgrzyn dokonał pasowania na czytelnika,a uczniowie klasy III wręczyli przygotowane własnoręcznie upominki- zakładki do książek. Teraz czekamy na małych czytelników w naszej bibliotece.

(B. Śnioch)

Print Friendly, PDF & Email