Nadejście Wiosny w Przedszkolu

Powiększ obraz

„Przyszła do nas pani wiosna,  cała w sukni z kwiatów.
Uśmiechnięta i radosna, wśród lecących ptaków.


Powróciły z nią bociany, z dalekiej Afryki.
Żaby w stawie się zbudziły, misie i jeżyki”

23 marca (środa) dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście Wiosny.

Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było zrobienie Marzanny.
Śledząc nowinki modowe postanowiliśmy w tym roku uczcić nadejście Wiosny Pokazem Mody Wiosennej. Spacerujące profesjonalnie po „wybiegu” dzieci, zaprezentowały wspaniałą Kolekcję Wiosenną. Wszystkie kreacje były wyjątkowe i oryginalne, zaprojektowane według własnych pomysłów.
Na koniec nadszedł moment, kiedy dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. Pomimo tradycji dzieci zdecydowały, aby nie niszczyć Marzanny.

To był piękny i prawdziwie wiosenny dzień!
Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

M. Sławeta

Print Friendly, PDF & Email