Na Festiwalu Folklorystycznym…

Powiększ obraz

27 kwietnia uczniowie klasy drugiej i trzeciej uczestniczyli w Gminnym Festiwalu Folklorystycznym, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jakuba Szelesta w Dębskiej Woli.

Zespół wykonał pieśń „Miałam w ogródecku” z podziałem na role dziewcząt i chłopców. Wystąpiła także solistka Julia Kaczor z klasy drugiej, która wykonała utwór „Jedzie Janek, jedzie”. Julia wspaniale zagrała na skrzypcach zarówno w występie solowym, jak i dla zespołu. Dzieci przygotowała pani Bożena Śnioch.

Miło nam poinformować, że zarówno nasza solistka, jak też zespół zajęli pierwsze miejsce. Nagrodami w konkursie były dyplomy, puchary, słodkości oraz niespodzianka! – wycieczka do Tokarni dla wszystkich uczestników, ufundowana przez Radę Rodziców ze SP w Dębskiej Woli.

Na pewno warto więc kultywować piękne polskie tradycje, choć zaśpiewanie piosenek świętokrzyską gwarą było niemałym wyzwaniem.

Bożena Śnioch

Print Friendly, PDF & Email