Laboratoria Przyszłości – działania w kwietniu

Powiększ obraz

Mimo, że zakończył się miesiąc marzec silnie związany z matematyką, to w naszej szkole nie zakończyło się świętowanie. Na początku kwietnia klasa IV miała przygotowanych przez swojego nauczyciela wiele „matematycznych potyczek”, których zwycięzcy otrzymali nagrody.

Za pierwsze miejsce była, specjalnie na tą okazję, wydrukowana metodą 3d odznaka „matematyk na medal”. Klasa VII z kolei w programie TinkerCad przygotowała makietę brył, która mogłaby posłużyć jako pomoc na lekcje matematyki. Niestety z uwagi na długi czas drukowania takiej pracy, na razie nie udało się zrealizować jej wydruku. Na zajęciach koła informatycznego klasa VI rozpoczęła prace nad matematyczną grą planszową, do której klasa VII zaprojektowała pionki w programie TinkerCad. Klasa V oraz VII także na kole informatycznym wykonywali projekty według własnego pomysłu. Klasa VIII z kolei na lekcji języka polskiego projektowała logo swojej klasy. Aparat utrwalił w kwietniu takie wydarzenia jak sadzenie drzewek z okazji Dnia Ziemi czy sprzątanie świata.

koordynator – Dorota Snopek

 

Print Friendly, PDF & Email