Jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym?

Powiększ obraz

Szanowni Rodzice, Drodzy Ósmoklasiści,

Egzamin ósmoklasisty tuż, tuż… Przed Wami wielkie wyzwanie, ale także duży stres. Jak sobie z nim radzić?

Poniżej przedstawiam zalecenia dla ósmoklasistów opracowane przez dr Martę MAJORCZYK – psychologa i pedagoga z Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej USWPS w Poznaniu, nauczyciela akademickiego z Collegium Humanum.

Jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym?  https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_OSMOKLASISTY/20220425%20E8%20Jak%20radzi%C4%87%20sobie%20ze%20stresem%20egzaminacyjnym.pdf

Dodatkowo zachęcam Was i Waszych Rodziców do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej – „Stres egzaminacyjny. Poradnik dla ósmoklasistów” oraz  „Stres egzaminacyjny. Narzędziownik dla ósmoklasistów”, a także „Stres egzaminacyjny. Poradnik dla rodziców”. Wszystkie materiały znajdują się pod linkiem:

https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/stres-egzaminacyjny-materialy-dla-uczniow-rodzicow-i-nauczycieli/

Pamiętajcie, że właściwe przygotowanie i nastawienie do samego egzaminu to podstawa Waszego  sukcesu. Zapraszam do lektury i życzę powodzenia na egzaminie.

Mirosława Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email