Harcerska akcja „Świąteczne stroiki”

Powiększ obraz

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas – czas nadziei, miłości i spotkań w gronie najbliższych nam osób. Niestety samotność w tym czasie odczuwa się mocniej niż w innym okresie w ciągu roku. Harcerze z naszej szkoły w ferworze świątecznych przygotowań nie zapomnieli o osobach starszych z naszej miejscowości.

Specjalnie dla nich przygotowali stroiki i ozdoby bożonarodzeniowe. W dniu 20 grudnia cała drużyna z opiekunem D. Snopek i panią B. Kozak, ze śpiewem kolęd na ustach, wyruszyła by wręczyć stroiki seniorom. Były życzenia radości, spokoju, zdrowia, a obdarowani nie kryli zaskoczenia i radości z wizyty, zakręciły się też łzy wzruszenia. Dziękujemy szczególnie harcerzom: Zuzannie Sulkowskiej z kl. IV, Agacie Nowak, Kubie Kozak i Szymonowi Klimczak z kl. V, Oliwii Kwapisz, Wiktorowi Sutowicz oraz Mai Piwowarskiej z kl. VI za przygotowanie pięknych ozdób. Wszystkim zaś harcerzom dziękujemy za udział w akcji i swoją bezinteresowną i wrażliwą na postawy innych postawę.

Dorota Snopek

Print Friendly, PDF & Email