Europejski Tydzień Sportu w naszej szkole

Powiększ obraz

Europejski Tydzień Sportu (ETS) to inicjatywa Komisji Europejskiej mająca na celu promocję sportu i aktywności fizycznej.

Ta ogólnoeuropejska kampania jest realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny), a jej celem jest zachęcanie do aktywnego trybu życia przez cały rok. Tegoroczna edycja ETS odbywała się w dniach od 23 do 30 września. Narodowym koordynatorem działań jest Ministerstwo Sportu.

Ponieważ w naszej szkole uczniowie bardzo cenią i lubią sport oraz wszelką aktywność fizyczną, po raz kolejny włączyliśmy się do akcji.

Wszyscy uczniowie klas IV-VII rywalizowali w  konkurencjach lekkoatletycznych, grali w badmintona oraz uczestniczyli w grach i zabawach z elementami piłki nożnej i koszykówki. Dodatkowo zorganizowano konkurs dla uczniów „Sport moja pasja, czyli jak aktywnie spędzam czas wolny”. W ramach konkursu uczniowie, w wybrany przez siebie sposób, prezentowali swoją ulubioną dyscyplinę sportową (szczegóły wkrótce).

Mamy nadzieję, że między innymi dzięki takim inicjatywom nasi uczniowie będą doceniali zdrowotną rolę ruchu. Bo przecież My nie czekamy – My jesteśmy aktywni…

nauczyciel WF – M.Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email