Egzamin na kartę rowerową

Powiększ obraz

7 czerwca b.r. w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową, do którego przystąpili uczniowie z klas IV-VI.  Przypomnijmy, że kartę rowerową może uzyskać uczeń, który:

  • ukończył 10 lat i dobrze zna przepisy ruchu drogowego;
  • potrafi bezpiecznie kierować rowerem;
  • wie, kiedy rower jest sprawny i nadaje się do jazdy;
  • umie udzielić pierwszej pomocy;
  • dostał zgodę rodziców i wychowawcy.

Na początku uczniowie, zmierzyli się z testem z zakresu ruchu drogowego oraz pomocy przedlekarskiej. Aby przejść do drugiej części egzaminu, praktycznej należało osiągnąć wynik pozytywny, czyli 80% punktów z testu. Egzamin praktyczny polegał na zademonstrowaniu umiejętności jazdy na rowerze m.in.: slalom, ósemką, rynienką , czy zatrzymywanie się w wyznaczonym miejscu. Egzamin przeprowadziły panie: Katarzyna Nowak oraz Renata Strójwąs, przy wsparciu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Morawicy: pana Bogdana Metryki oraz pana Wojciecha Nowaka. Na zakończenie strażnicy przypomnieli o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a dyrektor szkoły pan Jerzy Węgrzyn serdecznie podziękował za zorganizowanie egzaminu i pogratulował uczniom pozytywnego wyniku z egzamniu. Wszystkim, którzy uzyskali swoje „pierwsze prawo jazdy” serdecznie gratulujemy.

K. Nowak

Print Friendly, PDF & Email