Dzień Olimpijski 2024

Powiększ obraz

23 czerwca 2024 roku to nie tylko 33 dni do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, ale także wielkie święto sportowe – Dzień Olimpijski.

„Olympic Day”, czyli po polski „Dzień Olimpijski” został ustanowiony w rocznicę powołania Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich. Jest organizowany przez większość z 206 państw członkowskich MKOl-u. Głównym celem jest promowanie sportu, zdrowego stylu życia, idei olimpijskiej oraz zasady fair play. Zachęcamy do zapoznania się z filmem przygotowanym przez Polski Komitet Olimpijski, który dostępny jest pod linkiem poniżej:

Film „Igrzyska olimpijskie w każdej szkole” – kliknij, aby obejrzeć

W Dniu Olimpijskim zachęcamy także do aktywności fizycznej osoby w każdym wieku i o zróżnicowanej sprawności. Jest to także świetna okazja do nauki o wartościach olimpijskich, którymi są dążenie do doskonałości, przyjaźń i szacunek oraz zwrócenia uwagi na to, jak sport może wpłynąć na globalne i lokalne problemy społeczne. Sport i aktywność fizyczna są niedrogim, ale mającym duże znaczenie narzędziem dla zdrowego ciała i zdrowego umysłu. Inspirujmy więc świat, aby codziennie się ruszał…

Mirosława Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email