Dzień Kobiet w naszej szkole

Powiększ obraz

Dzień Kobiet to  święto obchodzone co roku dnia 8 marca. Początkowo związane było z ruchami robotniczymi kobiet w Ameryce Północnej i Europie w 1910 r.

Obecnie Dzień Kobiet obchodzony jest na całym świecie.
W Polsce święto było popularne w okresie PRL. W latach 70-tych do popularnych podarunków dołączyły kwiaty. Początkowo ofiarowywano goździki i rajstopy, a później tulipany.  W zakładach pracy czy szkołach wręczano paniom takie dobra materialne jak rajstopy, ręcznik, ścierka, mydło, kawa. Obecnie mężczyźni wręczają tego dnia znajomym kobietom – matkom, żonom, partnerkom, koleżankom kwiaty i drobne podarunki.
Nasza szkoła również pielęgnuje tradycje Dnia Kobiet. Chłopcy pamiętają o złożeniu życzeń i wręczeniu drobnych upominków swoim koleżankom i Paniom nauczycielkom. Członkowie Samorządu Uczniowskiego pod czujnym okiem p. Katarzyny Nowak przygotowali na lekcjach plastyki i techniki piękne bukiety kwiatów. Zostały one wręczone wraz z wiązanką życzeń wszystkim Paniom w naszej szkole. Uśmiech gościł na twarzach wszystkich Pań i dziewczynek przez cały dzień.

M. Zacharz

Print Friendly, PDF & Email