,, Dzień Kobiet! Dzień Kobiet! Niech każdy się dowie, że dzisiaj święto dziewczynek…..’’.

Powiększ obraz

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet już na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza.

W dniu tego sympatycznego marcowego święta , pojawiły się kwiaty, życzenia i niespodzianki dla wszystkich pań pracujących w naszej szkole.
Ten wyjątkowy dzień każda klasa świętowała na swój sposób. Dziewczynki zostały mile zaskoczone przez swoich kolegów i obdarowane słodkim upominkiem. ,, Małe kobietki” nie kryły zadowolenia , a ich buzie były uśmiechnięte przez cały dzień.
W organizację tego święta włączyli się również rodzice, którzy przygotowali słodkie upominki, kwiaty oraz zorganizowali wyjazd do Kina za rogiem w Morawicy w dniu 9 marca. Uczniowie klasy I i III pod opieką wychowawczyń obejrzeli film animowany ,,Kumba”.
,,Kumba” to niesamowita bajka o przygodach małej zebry o wielkim sercu, nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych widzów. To bajka, która jednocześnie bawi, wzrusza i uczy. Przesłanie niesione przez historię Kumby , nigdy nie straci na aktualności. Opiera się na wartościach – nauka szacunku dla inności, poznanie własnej wartości, wolna od przemocy i wulgaryzmów.
Niezwykłe wrażenie na dzieciach wzbudziły urzekające krajobrazy, piękne widoki oraz fascynujący świat zwierząt. Wszystkie te elementy oraz szczęśliwe zakończenie sprawiły, że film bardzo się podobał. Ten wyjazd był wspaniałą okazją do integracji klas oraz mile spędzenia czasu razem.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w organizację tego święta.

M. Kowalczyk, K. Skrobisz

 

Print Friendly, PDF & Email