Dzień Edukacji Narodowej

Powiększ obraz

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto  wszystkich nauczycieli, wychowawców,  pedagogów i pracowników szkoły. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 13 października 2021r. w naszej szkole odbyła się okolicznościowa akademia. W tym wyjątkowym dniu zaszczyciła nas swoją obecnością  Pani Sekretarz Miasta i Gminy Morawica, Anna Kowalska, który złożyła życzenia dla całego grona pedagogicznego szkoły podstawowej oraz przedszkola. Następnie wręczyła Nagrodę Burmistrza dla dyrektora naszej placówki oraz wspólnie z dyrektorem szkoły, Jerzym Węgrzynem, Nagrody Burmistrza i Dyrektora dla wyróżniających się nauczycieli.

Uczniowie uczcili święto wszystkich pracowników oświaty prezentując okazjonalny program artystyczny. Na początku uczennice: Joanna Baran, Malwina Strzeszkowska i Natalia Poklek przedstawiły w skrócie historię święta –Dnia Edukacji Narodowej. Następnie wszyscy  uczniowie klasy czwartej słowem i piosenką wyrazili swoją wdzięczność dla nauczycieli. Oczywiście nie mogło zabraknąć życzeń dla ukochanych pedagogów i odśpiewania piosenki „ Sto lat”.
Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami.

Małgorzata Zacharz

Print Friendly, PDF & Email