Dzień Bezpiecznego Internetu – część konkursowa

Powiększ obraz

W lutym bieżącego roku realizowaliśmy w naszej szkole zadania w ramach ogólnopolskiego projektu  pod nazwą Dzień Bezpiecznego Internetu.

Podsumowaniem całej akcji była część konkursowa, podczas której uczniowie klas I-III wykonali plakaty pod hasłem „Uczeń bezpieczny w sieci”, zaś uczniowie klas IV-VIII – „Bezpieczny internet”. Dodatkowo można było wykonać krzyżówkę „Bezpieczny internet – wspólna sprawa” oraz rebus związany z obchodami DBI. Przyszedł więc czas na podsumowania. Miło nam poinformować, że najpiękniejszy plakat wykonała uczennica klasy VIII – Natalia Poklek oraz Agata Nowak – uczennica klasy III. Jury przyznało także pierwszą lokatę dla uczennicy klasy VII – Joanny Baran za wykonaną prezentację multimedialną i krzyżówkę oraz dla uczennicy klasy V – Dominki Kumor za opracowany rebus. Pozostali uczestnicy konkursu: Natalia Kasprzycka, Piotr Tekiel, Weronika Waligóra oraz Wiktor Sutowicz otrzymują nagrodę za udział. Szczególne wyróżnienie przyznano Dominice Kumor, która wzięła udział w trzech konkursach organizowanych w ramach DBI.

Plastyczne prace konkursowe naszych uczniów zostały wyeksponowane na ściennej gazetce okolicznościowej oraz poniżej w fotoglerii. Pod artykułem umieszczamy także zwycięską prezentację multimedialną – zachęcamy do oglądania.

Wszystkim uczniom bardzo serdecznie dziękujemy za udział, doceniając ich wysiłek, zaangażowanie i pomysłowość. Uczestnicy otrzymają dyplomy, ocenę z informatyki oraz drobne nagrody rzeczowe. Największym jednak wyróżnieniem – mamy nadzieję – będzie to, że dzięki udziałowi w konkursach wzrosła świadomość uczestników odnośnie zagrożeń w cyberprzestrzeni, a korzystnie z internetu będzie zawsze przynosiło korzyści,  nie szkody.

M.Piwowarska, D.Snopek

prezentacja.pptx

Print Friendly, PDF & Email