Cudownych rodziców mam…, czyli Dzień Mamy i Taty

Powiększ obraz

W dniu 5 czerwca 2024 roku w naszej szkole miała miejsce niezwykle miła uroczystość – święto wszystkim mam i tatusiów, czyli Dzień Mamy i Taty. Na uroczystość licznie przybyli Rodzice uczniów szkoły podstawowej i przedszkola oraz gość honorowy – proboszcz parafii w Obicach ksiądz Jacek Godzisz.

Przybyłych gości powitał dyrektor SP w Obicach – pan Jerzy Węgrzyn, który podkreślił rangę uroczystości oraz rolę rodziców w życiu każdego człowieka.

Na tle przepięknej dekoracji rozpoczęła się część artystyczna. Na początku przedstawiciele poszczególnych klas złożyli Rodzicom wierszowane życzenia. Następnie uczniowie klas IV-VII zaprezentowali inscenizację baśni Charles’a Perraulta  „Kopciuszek” w wersji anglojęzycznej. W dalszej części wystąpiły przedszkolaki i uczniowie klas I-III. Były wiersze, piosenki, gra na instrumentach i urzekające tańce. Na koniec przy akompaniamencie trąbki i skrzypiec wszyscy odśpiewali Rodzicom sto lat. Było pięknie i wzruszająco…

Wszystkie występy uczniów rodzice nagradzali gromkimi brawami. Mamy nie kryły łez wzruszenia, a w oczach tatusiów widać było ogromną dumę ze swoich pociech.

Na koniec uroczystości głos zabrał ksiądz proboszcz – Jacek Godzisz oraz dyrektor naszej szkoły – pan Jerzy Węgrzyn, którzy zaakcentowali rolę rodziców w wychowaniu dzieci oraz złożyli życzenia z okazji tego wspaniałego święta, a także gratulowali naszym podopiecznym wspaniałych występów.

Poprzez swój występ, słowem i piosenką, dzieci pragnęły podziękować rodzicom za troskę, pomoc, serce i miłość, którą darzą ich każdego dnia. Był to wyjątkowy i niezapomniany dzień…

M.Piwowarska

DZIEŃ Mamy i Taty – filmiki mix

Dzień Mamy i Taty 2024 – prezentacja zdjęć

Print Friendly, PDF & Email