Bal karnawałowy w przedszkolu

Powiększ obraz

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele dni.

Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było 24 lutego.
Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać m.in. wróżki, królewny, księżniczki, żołnierza, pirata, biedronkę, policjantów, Spider-Mana, Batmana. Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach, którym towarzyszyła muzyka i tańce. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Oczywiście nie mogło zabraknąć akcentu związanego z „Tłustym czwartkiem” – przedszkolaki wykonały pracę plastyczną i rozwiązywały różne zadania związane z tym dniem oraz z wielkim apetytem zajadały pyszne pączki. Była to okazja świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania tradycyjnych zwyczajów.
Kolejny bal za rok!

M. Sławeta

Print Friendly, PDF & Email