Andrzejki w przedszkolu

Powiększ obraz

W środę (29 listopada) nasze przedszkole zanurzyło się w magiczną atmosferę, świętując tradycyjne andrzejki. To wydarzenie, wpisujące się już w naszą przedszkolną historię, stworzyło dzień pełen radosnych zabaw i wróżb, pozwalając dzieciom spojrzeć w przyszłość.

Wszystko rozpoczęło się od tradycyjnego ustawiania bucików, które miały przynieść dzieciom szczęście. Następnie przedszkolaki losowały przedmioty, wróżyły magiczne liczby, a całość przeplatana była tańcami i śpiewami, tworząc niepowtarzalną atmosferę. W przerwie dzieci zajadały słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.

Mimo, że kiedyś wróżby andrzejkowe były traktowane poważnie, obecnie podchodzimy do nich z lekkim uśmiechem, traktując jako radosną zabawę. Andrzejki w naszym przedszkolu były niezwykle udane. Ten dzień dostarczył przedszkolakom licznych przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się pretekstem do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

W atmosferze tańca, zabawy i radości dzieci miały okazję nie tylko bawić się, lecz także lepiej poznać swoją przyszłość poprzez wróżby. Andrzejki stały się nie tylko wyjątkowym dniem pełnym magii, ale także sposobem na kultywowanie i przekazywanie tradycji kolejnym pokoleniom przedszkolaków.

Milena Sławeta

Print Friendly, PDF & Email