Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 – konkursy szkolne

Powiększ obraz

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie tuż, tuż. Odbędą się w Pekinie w dniach 4 – 20 lutego 2022 roku. Niebawem więc czekają nas wielkie sportowe emocje – a już dziś o godzinie 13.00 czasu polskiego będziemy mogli obejrzeć ceremonię otwarcia.

Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie sportowcy będą rywalizować w 109 konkurencjach wymagających śniegu, lodu i minusowych temperatur. W tych trudnych warunkach o miano mistrza olimpijskiego zawalczy 57 reprezentantów Polski.

Ze względu na zagrożenie epidemiczne sportowcy będą rywalizować bez publiczności, ale wśród dziesiątek robotów – to wielka nowinka technologiczna tych igrzysk. Wioska olimpijska to odizolowany teren, w którym sportowcy i dziennikarze obsługiwani będą głównie przez automaty. To one będą serwować posiłki, udzielą informacji, a także  posprzątają. Kontakt z ludzką obsługą będzie sporadyczny. Roboty będą także wykorzystywane podczas samych zawodów – odpowiadać będą na przykład za dezynfekcję, pomiar temperatury, czy stan techniczny sali lodowiskowej.

Ceremonia zamknięcia igrzysk planowana jest na 20 lutego. Niedługo potem, bo 4 marca w Pekinie, rozpocznie się paraolimpiada – igrzyska sportowe dla sportowców niepełnosprawnych.

Zachęcamy bardzo serdecznie do śledzenia transmisji z igrzysk olimpijskich. Zapraszamy także do udziału w organizowanych z tej okazji konkursach szkolnych. Poniżej przedstawiam opis 4 zadań dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII.

  1. Dla uczniów klas I-III – konkurs plastyczny „Ja na igrzyskach olimpijskich”. Zadaniem uczestnika jest przedstawienie siebie jako uczestnika igrzysk olimpijskich w przyszłości. W jakiej zimowej konkurencji chcielibyście wystartować? Może to będą skoki narciarskie, saneczkarstwo, może jazda figurowa na lodzie, a może… Pomysłów jest mnóstwo. Technika wykonania dowolna, format pracy A4.
  2. Dla uczniów klas IV-VIII – konkurs plastyczny „Igrzyska Olimpijskie – Pekin 2022”. Przedstawcie w dowolnej technice charakterystykę XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Pamiętajcie, że każde igrzyska mają swoje symbole – spróbujcie je uwzględnić w swojej pracy. Format pracy plastycznej A3.
  3. Dla uczniów klas IV-VIII – prezentacja multimedialna lub film przedstawiający w ciekawy sposób Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.
  4. Test wiedzy o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie – test będzie przeprowadzony w formie online. Szczegóły będą podane podczas lekcji WF.

Dla uczestników gwarantujemy oceny z WF, punkty z zachowania oraz dyplomy.

Prace należy dostarczyć pani K.Skrobisz (uczniowie klas I-III) lub pani M.Piwowarskiej (uczniowie klas IV-VIII) do dnia 22 lutego.

 

M.Piwowarska, K.Skrobisz

Print Friendly, PDF & Email