„ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM” – edycja wiosenna

Powiększ obraz

Z wielką radością informujemy, że została zakończona wiosenna edycja projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Celem ostatnich dwóch zadań było przekazanie zdobytej wiedzy rodzicom oraz całej społeczności szkolnej.

Forum dla rodziców odbyło się 6 maja i było ważnym elementem projektu. W ramach spotkania przeprowadzono krótką prelekcję na temat zdrowego stylu życia oraz znaczenia wody, warzyw i owoców w diecie człowieka. Udostępniono materiały edukacyjne w formie broszurki. Forum zdrowia dla rodziców było okazją  do przekazania rodzicom tej samej porcji wiedzy, którą zdobyły ich dzieci. Dodatkowo podczas spotkania rodzice zapoznali się z dokonaniami swoich dzieci. Zdjęcia, rysunki, karty pracy, kukiełki warzyw i owoców, Wodolubki, gazetki wzbudziły duże zainteresowanie rodziców. Forum spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony rodziców, którzy wyrazili chęć wdrażania zdobytej wiedzy w codziennym życiu.

W ramach projektu uczniowie klasy II zdobyli szeroką wiedzę na temat warzyw,  owoców i znaczenia picia wody. Zdobyte wiadomości przekazali społeczności szkolnej oraz rodzicom. Dzieci wraz z wychowawcą przygotowały kolorowe gazetki, które zawierały cenne informacje na temat warzyw, owoców i wody. Znajdowały się tam opisy,  ciekawostki oraz ilustracje, które przyciągały uwagę i zachęcały do czytania. Przeprowadzono doświadczenia, konkursy i quizy wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Nagrody w postaci zdrowych przekąsek i gadżetów promujących zdrowy styl życia motywowały do aktywnego uczestnictwa. Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” zwiększył świadomość na temat zdrowego odżywiania wśród uczniów i ich rodziców. Dzięki zdobytej wiedzy i aktywnemu dzieleniu się nią, uczestnicy projektu zaczęli wprowadzać pozytywne zmiany w swoich codziennych nawykach żywieniowych, co z pewnością wpłynie na poprawę ich zdrowia i samopoczucia.

Dzięki aktywnej i  wspólnej pracy nauczyciela, uczniów i ich rodziców realizacja wszystkich zadań konkursowych przebiegała sprawnie i terminowo. Raport został przesłany do Organizatora  Projektu – Banku Ochrony Środowiska w Warszawie. Z niecierpliwością i nadzieją czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpi w połowie czerwca.

Kazimiera Skrobisz

Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” – kliknij, aby obejrzeć

Print Friendly, PDF & Email