Wycieczka szkolna klas IV-VIII

Powiększ obraz

Dnia 28 lutego uczniowie klas IV-VIII wraz ze swoimi wychowawcami: panią D. Snopek, panią M. Piwowarską, panią M. Zacharz i panią K. Nowak oraz panią M. Sławetą wybrali się na wycieczkę szkolną do Kielc. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Stadionu Korony – Suzuki Arena.

Uczniowie przeszli po stadionie, byli na trybunach oraz w miejscach, które są na co dzień niedostępne dla kibiców – w sali konferencyjnej, w szatni drużyny gości, w sali treningowej piłkarzy, a także mogli zasiąść na ławkach rezerwowych. Po zwiedzeniu stadionu był czas na zakupy w sklepie kibica. Dużym zainteresowaniem cieszyły się koszulki klubowe, szaliki i drobne rekwizyty z logo kieleckiego klubu.

Następnie wszyscy przeszli spacerkiem do znajdującego się opodal  Teatru im. Stefana Żeromskiego. Tu uczniowie obejrzeli wyjątkowy spektakl pt.: „Niko”. Główny bohater to Nikodem zwany Niko, który czuje się samotny i chciałby się z kimś zaprzyjaźnić.  Spektakl w skrótowej formie pokazuje na czym polega odmienność w pojmowaniu rzeczywistości i reagowaniu na nią osób neuroróżnorodnych oraz porusza uniwersalne sprawy jak samotność, brak akceptacji, przyjaźń. Mamy nadzieję, że spektakl rozwinie tolerancję naszych uczniów oraz przyczyni się do lepszego zrozumienia innych i akceptacji różnorodności świata.

Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w lekcji teatralnej, dzięki której poznali ścieżkę edukacyjno-zawodową prowadzącą do zawodu aktora oraz dowiedzieli się wielu ciekawostek z branży teatralnej, a także mogli sprawdzić swoje predyspozycje do zawodu.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii oraz krótkiej relacji filmowej z naszej wycieczki.

M. Piwowarska

Wycieczka szkolna 28.02.2024 – kliknij, aby obejrzeć

Print Friendly, PDF & Email