Wycieczka przedszkolaków do Straży Pożarnej w Obicach

Powiększ obraz

Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych to jeden z celów podstawy programowej, które dzieci muszą poznać. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Aby zrealizować te cele 4 maja grupa „Pszczółek” i „Misiów” udała się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Obicach.

Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego.  Dzieci przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka i z wielką ochotą przymierzali hełm. Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki, a największą atrakcją była możliwość podziwiania wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998.
Z głowami pełnymi wrażeń, dzieciaki wróciły bezpiecznie do przedszkola.

Składamy serdeczne podziękowania Panom Strażakom za zaangażowanie, pomoc i umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.
Życzymy tylu powrotów, ile wyjazdów! 

M. Sławeta

Print Friendly, PDF & Email