Wycieczka Przedszkolaków do Magii Karmelu i Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Powiększ obraz

22 listopada dzieci z grup „Pszczółki” i „Misie” wybrały się na wycieczkę do Kielc. Celem wycieczki była wizyta w największym i najstarszym muzeum zabawek w Polsce – Muzeum Zabawek i Zabawy oraz w Manufakturze Słodyczy „Magia Karmelu” .

Odwiedziny w Manufakturze Słodyczy były ciekawym pomysłem na realizację wycieczki. Warsztaty edukacyjne „Od ziarna do tabliczki”, podczas których dzieci dowiedziały się jak powstaje prawdziwa czekolada, stały się ciekawym wstępem. W trakcie prezentacji multimedialnej uczestnicy zobaczyli proces produkcji czekolady, następnie mieli okazję spróbować prawdziwych ziaren kakaowca oraz – ku największej uciesze dzieci – oryginalnej czekolady do picia. Jednak najbardziej wyczekiwanym momentem okazało się własnoręczne wykonanie czekolady. „Pszczółki” i  „Misie” miały okazję zamienić się w „Czekoladowych Mistrzów” dekorując według własnych pomysłów tabliczki czekolady.  Orzechy, maliny, truskawki, pomarańcze, rodzynki, cukiereczki, migdały, posypki – nasze czekolady zawierały w sobie to wszystko i jeszcze więcej. Ależ to była frajda! Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał dyplom. Bardzo dziękujemy, że mogliśmy poczuć ten czekoladowy klimat! Było bardzo słodko!

Dzień wycieczki był dniem szczególnym dla dzieci, które  chciały się znaleźć w świecie zabawek z poprzednich epok. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały wystawy, które przedstawiały m.in. lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków czy kolejkę elektryczną.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy, więc pożegnaliśmy pyszne słodkości oraz fascynujące zabawki i wybraliśmy się w drogę powrotną. Szerokie uśmiechy naszych przedszkolaków przekonały wszystkich wokół, że wyprawę uważamy za bardzo udaną i z niecierpliwością czekamy na następną!

Milena Sławeta

Print Friendly, PDF & Email