WYCIECZKA KLAS I – III DO KOPALNI SOLI W WIELICZCE

Powiększ obraz

Na ten dzień klasy młodsze naszej  szkoły czekały od dłuższego czasu…. W poniedziałek 17 czerwca uczniowie klasy I, II i III wraz z wychowawczyniami A. Wtorkiewicz, K. Skrobisz, M. Kowalczyk i D. Szczykutowicz wybrali się na wycieczkę.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce. Podczas zwiedzania przeszliśmy ponad trzykilometrową trasę i zeszliśmy na głębokość 135 m. Poznaliśmy historię i tajemnice kopalni. Mogliśmy podziwiać wspaniałe rzeźby i komory oraz podziemne jeziora. Szczególne wrażenie wywarła na nas kaplica św. Kingi i świetlny spektakl nad brzegiem jeziora przy akompaniamencie muzyki Fryderyka Chopina. Na zakończenie zwiedzania zakupiliśmy pamiątki, a następnie wyjechaliśmy windą na powierzchnię. Kolejnym punktem wycieczki był smaczny obiad, po którym wyruszyliśmy w dalszą drogę w kierunku Krakowa. Dotarliśmy do ogrodu zoologicznego. Podczas spaceru po zoo, dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki  pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji, a szczególnie podobały im się śmieszne małpki, olbrzymie słonie i wysokie żyrafy. Po wyczerpującym spacerze, wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Uczniowie wrócili zadowoleni oraz pełni dobrych wspomnień, wrażeń i nowych informacji na temat jednego z najsłynniejszych miejsc w Polsce oraz na świecie. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

Kazimiera Skrobisz

Wycieczka do Wieliczki 2024

Print Friendly, PDF & Email