W poszukiwaniu wielkanocnych jajeczek…

Powiększ obraz

W dniu 5 kwietnia dla uczniów klasy IV została przygotowana smaczna niespodzianka – szukanie czekoladowych jajek wielkanocnych. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z tym słodkim zadaniem i na placu zabaw szybko odnalazły wszystkie ukryte jajeczka. Niektórym los sprzyjał, inni mieli troszkę mniej szczęścia. Ostatecznie uczniowie postanowili równo podzielić zebrane smakołyki.

Jednak to nie był koniec emocji. Na zajęciach SKS-u na czwartoklasistów czekała jeszcze jedna niespodzianka  – gry i zabawy związane ze Świętami Wielkanocnymi. Były więc zajączkowe wyścigi, przenoszenie jajek na łyżce, szukanie czekoladowych jajeczek po omacku, czyli z zamkniętymi oczami oraz podrzuty i chwyty jajeczka. Na koniec odbyły się rozgrywki umysłowe, czyli odgadywanie zagadek związanych z wielkanocnymi zwyczajami.

Wszystkie zadania dzieci wykonywały bardzo chętnie i z wielkim entuzjazmem. Było to ciekawe urozmaicenie codziennych lekcji i miłe wprowadzenie do wiosennej przerwy świątecznej oraz Świąt Wielkanocnych.

M.Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email