VIII Spartakiada Lekkoatletyczna

Powiększ obraz

W sobotę 24 września na Stadionie Miejsko-Gminnym w Brzezinach odbyła się VIII Spartakiada Lekkoatletyczna. Startowali w niej przedszkolaki, uczniowie klas I-III i IV-VIII oraz rodzice.

Uczestnicy zmierzyli się w konkurencjach biegowych na różnych dystansach oraz w sztafecie. Uroczystego otwarcia VIII Spartakiady dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Morawica, pan Marian Buras.

Reprezentacja naszej szkoły walczyła bardzo dzielnie i z wielkim zaangażowaniem. Na podium stanął Szymon Lulkowski (III miejsce w biegu na 40 m w kategorii 5 i 6-latków). Nikola Adamska (II miejsce w biegu na 100 m w kategorii kas I-III) i Julia Kaczor (III miejsce w biegu na 100 m w kategorii klas I-III). Wśród rodziców miejsce II zdobyła Ewa Adamska (bieg na 200 m) i Mariusz Wesołowski, który uplasował się na miejscu III (bieg na 200m). Jednak, niezależnie od zajętego miejsca, zwycięzcami są wszyscy, którzy brali udział w Spartakiadzie. Głównym celem imprezy jest bowiem wspólne, rodzinne spędzanie czasu wolnego, oderwanie się od telewizora czy komputera i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

W podziękowaniu za trud i zaangażowanie, każdy uczestnik Spartakiady otrzymał pamiątkowy medal, a zdobywcy miejsc I-III dodatkowo puchary.

Po raz kolejny Spartakiada okazała się miłym sposobem aktywnego spędzenia czasu wolnego, zdrowej rywalizacji oraz integracji międzypokoleniowej. Wspaniała atmosfera, dużo uśmiechu i wiele radości sprawiło, że dzień ten można uznać za niezwykle udany. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Słowa szczególnego uznania kierujemy w stronę rodziców za tak liczny udział, ogromną wolę walki i wielkie zaangażowanie. Zapraszamy do wspólnej rywalizacji za rok.

M. Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email