Uroczystości szkolne z okazji 103 rocznicy urodzin Jana Pawła II

Powiększ obraz

18.05.2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 103 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Celem święta było przypomnienie życia i pontyfikatu naszego Wielkiego Rodaka.

W towarzystwie pocztu sztandarowego  rozpoczęliśmy obchody urodzin Karola Wojtyły od uroczystej Mszy Świętej w Kościele p.w. Dobrego Pasterza w Obicach, którą odprawił nasz proboszcz – ks. Jacek Godzisz.  Następnie w sali gimnastycznej odbył się apel, który przygotowały p. Grażyna Przygodzka, p. Katarzyna Nowak oraz p. Małgorzata Zacharz, a wystąpiły klasy: V, VI oraz przedstawiciele klasy VIII.

Narratorzy– Natalia, Filip, Bartosz – przypomnieli nam biografię Jana Pawła II. Niezawodni recytatorzy interpretowali tematyczne utwory: z klasy V: Nadia, Maja, Wiktor, Filip, Oliwia, Jaś,  Staś, Martyna, Maciej, Weronika, z klasy VI: Julia, Dominika, Natalia, Oliwia, z klasy VIII: Nikola i Martyna. Bardzo ważną rolę odegrały pieśni i piosenki, które przeplatały się z utworami literackimi: „Barka”, którą odśpiewała cała społeczność szkolna, a akompaniament wykonała na skrzypach uczennica klasy II Julia Kaczor; „Telefon” w wykonaniu klasy II; „Lolek”- klasa VI i V, „Polskie kwiaty” oraz „Choć dobry Bóg” w wykonaniu klasy V i VI; „Wadowice” w wykonaniu Oliwii, Gabrysi, Filipa, Jasia i Macieja, „Dobra Matko” Natalki i Oliwii oraz „Nie zastąpi Ciebie nikt”- Oliwii.

Następnie przyszedł czas na podsumowanie konkursów:

– na portret Ojca Świętego dla klas I-III: komisja konkursowa przyznała I miejsce: Samancie Tarce z klasy I, Zuzannie Równickiej z klasy II oraz Julii Kaczor z klasy II, pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia; organizatorem konkursu były: p. J. Ślusarczyk, p. Grażyna Przygodzka, p. M. Kowalczyk;

– wiedzy o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II: I miejsce Kamil Filipczak z klasy IV, II miejsce Stanisław Ćwiek z klasy V, III miejsce Dominika Kumor z klasy VI oraz Nikola Kozak z klasy VIII, organizatorem konkursu były: p. Małgorzata Zacharz, p. J. Ślusarczyk, p. Grażyna Przygodzka, p. Katarzyna Nowak.

Na zakończenie głos zabrał Pan Dyrektor Jerzy Węgrzyn oraz ks. Jacek Godzisz, którzy wspominali o swoich przeżyciach związanych z Janem Pawłem II.

Organizatorki składają serdeczne podziękowania ks. Jackowi Godziszowi – proboszczowi Parafii p.w. Dobrego Pasterza za ufundowanie nagród w konkursach papieskich.

W tym dniu także reprezentacja naszej szkoły z klasy IV: Agata, Kamil i Kornel pod opieką p. Jolanty Ślusarczyk wzięli udział w XIV Wojewódzkim Konkursie Jan Paweł II – Patron Najgodniejszy, który odbył się w Brzezinach. Nasi uczniowie po zaciętej walce otrzymali wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.

K. Nowak

103 ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II Obice,18 05 2023 r – YouTube

Print Friendly, PDF & Email