Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Powiększ obraz

W dniu 23 czerwca 2023r. w Szkole Podstawowej w Obicach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. O godzinie 1000 uczniowie, rodzice i nauczyciele uczestniczyli we mszy świętej w kościele parafialnym, zaś o godzinie 1100 rozpoczęła się akademia w szkole.

Gościem honorowym był zastępca burmistrza Miasta i Gminy Morawica – pan Marcin Dziewięcki oraz proboszcz parafii Obice – ksiądz Jacek Godzisz.

W tym roku uroczystość miała szczególny charakter, bowiem żegnaliśmy trzech zasłużonych nauczycieli naszej szkoły, którzy od września przechodzą na emeryturę. Były to dwie panie z nauczania początkowego – pani Bożena Śnioch i pani Maria Szastak, a także katechetka –  pani Grażyna Przygodzka. Podziękowania za trud w pracy dydaktyczno-wychowawczej, wytrwałość i zaangażowanie złożył dyrektor naszej szkoły – pan Jerzy Węgrzyn, przedstawiciele rady pedagogicznej oraz uczniowie. Życzenia dla odchodzących pań złożył także pan Marcin Dziewięcki – zastępca burmistrza oraz proboszcz miejscowej parafii – ksiądz Jacek Godzisz.

Następnie, uczniowie naszej szkoły poprzez występy artystyczne podziękowali przyszłym paniom emerytkom za ich serce, uśmiech, dobre słowo i ogromne wieloletnie zaangażowanie. Wszyscy z całego serca życzymy Paniom wielu słonecznych, interesujących i inspirujących dni podczas zasłużonego wypoczynku.

Po tak wzruszającej chwili przyszedł czas na wręczenie dyplomów, nagród i świadectw. Uczennica klasy ósmej – Joanna Baran – za wysokie wyniki w nauce otrzymała stypendium szkolne, ufundowane przez burmistrza Miasta i Gminy Morawica. Świadectwo z biało-czerwonym paskiem wręczono uczniom, którzy uzyskali średnią ocen minimum 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie. W tym roku świadectwo takie otrzymały 22 osoby.

Wręczono także listy gratulacyjne dla Rodziców oraz  podziękowania za prace społeczne na rzecz szkoły, a dla uczniów dyplomy za stuprocentową frekwencję, dyplomy za czytelnictwo oraz dyplomy od polonistki za zaangażowanie na lekcjach języka polskiego oraz w konkursie szkolnym „Orły czytelnictwa”.

Dalsza część akademii poświęcona była uczniom klasy ósmej, dla których był to ostatni dzień w naszej szkole. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, ósmoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru szkoły młodszym kolegom z klasy VI, którzy przyjęli go z godnością i obiecali, że będą godnie reprezentować społeczność uczniowską, a sztandar szkoły będą czcić i szanować. W dalszej części ósmoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny, a uczniowie klasy VII pożegnali swoich starszych kolegów wręczając im drobne upominki.

Ostatnim akcentem było wręczenie świadectw i dyplomów absolwenta oraz przemówienia: dyrektora szkoły, wychowawcy klasy VIII oraz przedstawicieli uczniów i rodziców. Były podziękowania, kwiaty i łzy wzruszenia… Był to niezwykły i niezapomniany dzień.

Naszym absolwentom życzymy powodzenia w rekrutacji do szkół średnich, zaś wszystkim miłego i bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

M.Piwowarska

Pożegnanie nauczycieli odchodzących na emeryturę

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Print Friendly, PDF & Email