Udział w Miejsko- Gminnych Obchodach Święta Niepodległości w Morawicy

Powiększ obraz

W piątek, 11 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Joanna Baran, Gabriela Wojtyś, Martyna Babiarska, Nikola Kozak, Bartosz Kaczor oraz Błażej Babiarski  pod opieką dyrektora szkoły pana Jerzego Węgrzyna oraz pani Katarzyny Nowak wzięli udział w  Miejsko- Gminnych Obchodach Święta Niepodległości w Morawicy.

Celem uroczystości było upamiętnienie odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach niewoli. Uroczystości patriotyczne rozpoczęła msza święta w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Morawicy. Następnie biało-czerwony korowód przemaszerował pod pomnik Bohaterów walczących o niepodległą Polskę na plac przy Samorządowym Centrum Kultury, gdzie został odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego” oraz złożone zostały kwiaty i zapalony znicz, aby uczcić osoby, które walczyły za naszą ojczyznę. Na zakończenie Szkolno- Gminna Orkiestra Dęta odegrała utwory patriotyczne.

Katarzyna Nowak

Print Friendly, PDF & Email