„Uczą, ostrzegają i pomagają” – zajęcia przedszkolaków ze Strażą Miejską

Powiększ obraz

Wiek przedszkolny to czas rozwoju umysłowego i fizycznego dziecka. Bezpieczeństwo przedszkolaków jest w naszym przedszkolu priorytetem. 17 listopada gościliśmy w naszej placówce funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Strażnicy miejscy podejmując zadania edukacyjne ku bezpieczeństwu dziecka, zapoznali nasze przedszkolaki ze sposobem radzenia sobie w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu. Próbowali również wzbudzić w dzieciach czujność w celu zapobiegania powstawaniu zagrożeń na drodze z i do przedszkola. Nasi podopieczni przypomnieli sobie podstawowe znaki drogowe i znaczenie sygnalizacji świetlnej. Niemałe emocje wzbudził strój funkcjonariuszy – Panowie ubrani byli w służbowy mundur oraz czapkę.

Na zakończenie dzieci otrzymały od funkcjonariuszy pamiątkowe odblaski.

Spotkanie z aktywnym udziałem dzieci było niezwykle ważne i potrzebne.

Z całego serca dziękujemy Panom funkcjonariuszom ze Straży Miejskiej w Morawicy za cenną lekcję i ogrom przekazanej wiedzy. Dzieci były zachwycone!

Milena Sławeta

Print Friendly, PDF & Email