Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” – eliminacje powiatowe

Powiększ obraz

10 maja br. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, uczeń klasy IV Filip Lulkowski reprezentował naszą szkołę, a także gminę Morawica na szczeblu powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom”. Po zaciętej walce, a także dogrywce Filip stanął na podium i zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów z zakresu wiedzy pożarniczej.

Celem turnieju jest przede wszystkim potrzeba zapoznania dzieci i młodzieży z przepisami przeciwpożarowymi, zasadami ochrony ludności, ekologią oraz ratownictwem. Ważne jest, aby młodzi ludzie wiedzieli jak najwięcej o zasadach postępowania na wypadek pożaru, znali historię oraz tradycję ruchu strażackiego, a także posiadali umiejętnościach posługiwania się sprzętem gaśniczym.

Katarzyna Nowak

Print Friendly, PDF & Email