Trzymamy formę…

Powiększ obraz

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Trzymaj formę”. Jest to wyjątkowa inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

Działania są skierowane do uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz ich rodziców, bo to oni wywierają decydujący wpływ na wzorce zachowań swoich dzieci.

Nasi uczniowie niejednokrotnie udowodnili, że doskonale znają zasady zbilansowanej diety zawarte w zaleceniach Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej oraz uwielbiają sport. Młodzież naszej szkoły jest aktywna nie tylko na zdalnych lekcjach wychowania fizycznego, ale także w czasie wolnym.

Zdrowe odżywianie i ruch są szczególnie ważne obecnie – w okresie przesilenia wiosennego oraz postępującej pandemii COVID-19.

Dlatego zapraszamy uczniów i rodziców do wzięcia udziału w następujących działaniach:

1. Mój wiosenny zdrowy talerz – prezentacja zdrowego jednodniowego menu dla całej rodziny (śniadanie, obiad, kolacja) w formie opisu oraz zdjęć.

2. Sport jako rodzinna tradycja – wspólna rodzinna aktywność fizyczna w czasie wolnym, najlepiej na świeżym powietrzu – mile widziane zdjęcia.

Termin wykonania powyższych zadań nieograniczony – ich realizacja na pewno poprawi kondycję fizyczną i pozytywnie wpłynie na zdrowie. Udokumentowane działania w formie zdjęć prosimy przesłać na e-dziennik lub na Platformę Teams na nazwisko Mirosława Piwowarska do 15 maja 2021 roku. Wybrane zdjęcia zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

Nagroda główna to oczywiście doskonała kondycja i zdrowie, zaś uczniowie dodatkowo otrzymają punkty z zachowania oraz ocenę celująca lub bardzo dobrą z wychowania fizycznego.

Poniżej – w fotogalerii – prezentujemy film oraz zdjęcia z pozalekcyjnej aktywności naszych uczniów w okresie zimowym i wiosennym – są to zabawy na śniegu, wiosenne spacery, zabawy z domowymi zwierzętami, jazda na rolkach, jazda konna, domowa gimnastyka czy skoki na trampolinie. Zapraszamy do oglądania.

 

M.Piwowarska

Trzymaj formę.mp4

 

Print Friendly, PDF & Email