ŚWIĘTOWANIE DNIA PLUSZOWEGO MISIA W NASZEJ SZKOLE

Powiększ obraz

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka – Pluszowy Miś. Jest to jedna z najbardziej znanych i lubianych zabawek dzieci. Miękki, puchaty i taki z łatką. Jest niczym przyjaciel, który nigdy nie zdradzi, nie zrani i nie zawiedzie.


Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pod hasłem ,, Mój ulubiony miś”, który był adresowany do przedszkolaków oraz uczniów klas I – III. Miał na celu rozwój zdolności manualnych i artystycznych dzieci oraz włączenie ich w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Dzieci miały za zadanie wykonać dowolną techniką postać ulubionego misia. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże.  Prace były  ciekawe,  konkurs zorganizowany był w trzech kategoriach wiekowych : I – dzieci 3-, 4-letnie, II – dzieci 5-, 6-letnie i III – uczniowie klas I – III.
Komisja konkursowa w składzie : pani K. Nowak, pani M. Kowalczyk i pani A. Wtorkiewicz oceniały prace przedszkolaków, zaś komisja w składzie : pani K. Nowak, pani A. Młynarczyk i pani M. Sławeta  wyłoniły zwycięzców w III kategorii konkursu. Jury miało bardzo, ale to bardzo duży problem z przyznaniem miejsc. Jednakże konkurs został rozstrzygnięty , a wyniki przedstawiają się następująco :

KATEGORIA I : I miejsce zajęła Dominika Kotarowska II – Amelia Tarka i Krzysztof Młynarczyk III – Julia Śnioch i Aleksandra Gawior, zaś wyróżnienie otrzymali : Filip Kuta, Dominik Nowak, Oliwier Klimczak, Adam Ćwiek, Adam Dworzak, Zuzanna Kumor i Michał Pawlusek.

KATEGORIA II: I miejsce Wojciech Równicki i Zuzanna Snopek  II – Wojciech Kotarowski, Samanta Tarka i Kaja Sułkowska III – Wojciech Młynarczyk i Antoni Śnioch, natomiast wyróżnienia trafiły do : Julii Masternaki Kornelii Szewczyk.

KATEGORIA III : na I miejscu uplasowała się Oliwia Śnioch z klasy 3, na II – Zuzanna Równicka z klasy 1, a na III Zuzanna Sułkowska z klasy 2. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali : Maja Gołuch , Piotr Mirasiewicz, Aleksandra Piwowarska, Ewa Śnioch i Oskar Ziębicki – uczniowie klasy 1 i Julia Wróbel z klasy 3.

Konkurs zakończył się wystawką prac oraz  wręczeniem dyplomów laureatom. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie małe co nie co, a uczniowie klas I – III celującą ocenę z plastyki i pozytywną ocenę z zachowania.
Konkurs plastyczny nie był jedyną formą obchodów Dnia Pluszowego Misia. Każda grupa i klasa w swojej sali lekcyjnej miała zorganizowane przez swoich wychowawców różne zabawy. Dzieci m.in.  układały puzzle przedstawiające misie z różnych bajek , rozwiązywały zagadki i śpiewały piosenki o misiach.
Wszyscy bardzo chętnie i aktywnie zaangażowali się w świętowanie urodzin misia.

Organizator : Kazimiera Skrobisz

Print Friendly, PDF & Email