Powodów do świętowania może być wiele. W naszej szkole, w ostatnim czasie świętowaliśmy: Dzień Łamigłówki, Dzień Matematyki i Dzień Liczby Pi. Z tej okazji uczniowie klas V-VII poznali nietypowe zastosowania matematyki.
Rozpoczęli od ciekawych własności wstęgi Mobiusa, która choć wydawać by się mogło inaczej, jest powierzchnią tylko jednostronną. Po jej rozcięciu na lekcjach działy się istne czary! Uczniowie czarowali też kartki pocztowe, tak aby dało się przez nie przejść. A z książek wyskakiwały, i to dosłownie, „samowstające” dwunastościany foremne. Uczniowie kolorowali miasta i spirale Pi czy pi-grafy. Dzieci dowiedziały się także, co właściwie kryje się pod nazwą Liczba Pi, skąd taka nazwa lub jej pseudonim Ludolfina, ile właściwie ona ma cyfr i kto z wszystkich osób na świecie zapamiętał ich najwięcej. A jeśli już o zapamiętywaniu mowa, to próbowaliśmy pobić zeszłoroczny szkolny rekord (57 cyfr) w recytowaniu jak największej ilości cyfr po przecinku liczby Pi. W tym roku tylko trzy uczennice z klasy IV podjęły się tego wyzwania.
I miejsce z wynikiem 22 cyfr zajęła Julia Wróbel,
II miejsce Agata Nowak,
III miejsce Oliwia Śnioch.
Dziewczynki dostały słodkości i zawieszki Pi, wydrukowane specjalnie na tę okazję drukarką 3d. Nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu z okazji Dnia Łamigłówki.
I miejsce Oliwia Kumor, Natalia Kasprzycka, klasa VI;
II miejsce Adrian Klimczak, Kamil Klimczak, klasa V;
III miejsce Filip Lulkowski, klasaV.
Organizator, D. Snopek