Świąteczne konkursy oraz wizyty u samotnych mieszkańców Obic

Powiększ obraz

Szkoła Podstawowa w Obicach dba o kultywowanie tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia. Nauczyciele na zajęciach rozmawiają na temat obyczajów, symboliki i znaczenia świątecznych elementów związanych z obrzędowością ludową.

Z inicjatywy pani Jolanty Ślusarczyk i pani Małgorzaty Kowalczyk odbył się konkurs na szopkę oraz kartkę bożonarodzeniową dla klas I-III. Wyniki prezentują się następująco, szopka bożonarodzeniowa:

I miejsce: Mikołaj Pajączkowski z klasy III,

II miejsce: Martyna Poklek z klasy II oraz Natalia Kasprzycka z klasy III,

III miejsce: Stanisław Ćwiek z klasy II oraz Oliwia Kumor z klasy III.

Szopka Mikołaja reprezentowała naszą szkołę w konkursie w Kurii w Kielcach, gdzie otrzymała wyróżnienie.

Kartka bożonarodzeniowa:

I miejsce: Gabriela Gawior oraz Adrian Klimczak z klasy II,

II miejsce: Kamil Klimczak, Martyna Poklek z klasy II oraz Natalia Kasprzycka z klasy III,

III miejsce: Weronika Waligóra z klasy II oraz Agata Nowak z klasy I.

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia oraz upominki ufundowane przez organizatorki konkursu.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I-VI.

Jury przyznało równoległe pierwsze miejsce dla 7 uczestników konkursu: z klasy I – Agaty Nowak, z klasy III – Natalii Kasprzyckiej, z klasy V – Nikoli Kozak i Martyny Babiarskiej, z klasy VI – Malwiny Strzeszkowskiej i Natalii Poklek. Wyróżnienie otrzymały Oliwia Kumor i Julia Wesołowska z klasy III.

Wymienione osoby otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki od organizatorek konkursu- pań: Małgorzaty Zacharz i Katarzyny Nowak.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 20 grudnia 2019 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, harcerze i członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką p. M. Zacharz odwiedzili osoby starsze i samotne mieszkające we wsi Obice. Wręczyli im stroiki i zaśpiewali popularne kolędy bożonarodzeniowe. Seniorzy nie kryli wzruszenia podczas odwiedzin i ze łzą w oku żegnali młodych gości.

(organizatorzy konkursów)

Print Friendly, PDF & Email