Spartakiada Lekkoatletyczna 2023

Powiększ obraz

W sobotę 24 września na Stadionie Miejsko-Gminnym w Brzezinach odbyła się IX edycja  Spartakiady Lekkoatletycznej. Reprezentacja naszej szkoły rywalizowała bardzo dzielnie i choć pogoda nie do końca dopisała – było dość chłodno i padał deszcz – to jednak wszystkim dopisywał humor i pogoda ducha.

W Spartakiadzie rywalizowali najmłodsi – przedszkolaki i dzieci z klas I-III oraz nieco starsi – uczniowie klas IV-VI i klas VII-VIII, a także rodzice. Uczestnicy zmierzyli się w biegu na 40 m, 60 m, 100 m, 200 m, 400 m (w zależności od kategorii wiekowej) oraz w biegu sztafet. Uroczystego otwarcia IX Spartakiady dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Morawica, pan Marian Buras.

Miejsce na podium zdobyli:

– w kategorii przedszkole:

1 miejsce – Natan Adamski – bieg na 40 m – 5-6 latki

2 miejsce – sztafeta dzieci na 100 m (Kumor Zuzanna, Kotarowska Dominika, Babiarski Piotr, Kowalski Patryk)

3 miejsce – sztafeta rodzice – 400 m (Nowak Ewelina, Adamska Ewa, Nowak Tomasz, Jaworski Krzysztof)

 

– w kategorii klasy I-III:

2 miejsce – Nikola Adamska – bieg 100 m

3 miejsce – Klaudia Klimczak – bieg 100 m

1 miejsce – Ewa Adamska – bieg 60 m (rodzice)

3 miejsce –  Karolina Kotarowska – bieg 60 m (rodzice)

2 miejsce – Ewa Adamska – bieg 200 m (rodzice)

3 miejsce – Karolina Kotarowska – bieg 200 m (rodzice)

3 miejsce – sztafeta rodziców (Ewa Adamska, Agnieszka Dziewięcka, Jacek Dziewięcki, Wojciech Mirasiewicz)

 

– w kategorii klas IV-VI:

2 miejsce – Martyna Poklek – bieg na 60 m

3 miejsce – Wiktor Sutowicz – bieg 200 m

1 miejsce – Michał Pietras – bieg 200 m (rodzice)

2 miejsce – sztafeta rodziców – 400 m (Michał Pietras, Magdalena Kwapisz, Krzysztof Śnioch, Mariusz Wesołowski)

 

– w kategorii klasy VII – VIII

2 miejsce – sztafeta dzieci – 400 m (Julka Wesołowska, Oliwia Kwapisz, Adam Nowak, Filip Lulkowski)

2 miejsce – Mariusz Wesołowski – bieg 60 m (rodzice)

3 miejsce – Mariusz Wesołowski – bieg 400 m (rodzice)

Jednak, niezależnie od zajętego miejsca, zwycięzcami są wszyscy, którzy brali udział w Spartakiadzie. Głównym celem imprezy jest bowiem wspólne, rodzinne spędzanie czasu wolnego, oderwanie się od telewizora czy komputera, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Symbolicznym tego dowodem był złoty medal, który otrzymał każdy uczestnik Spartakiady. Wspólna rywalizacja, wspaniała atmosfera, dużo uśmiechu i wiele radości, sprawiło, że dzień ten można było uznać za niezwykle udany.

Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim zawodnikom i zapraszamy do wspólnej rywalizacji za rok.

M. Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email