Ślubowanie klasy pierwszej

Powiększ obraz

We wtorek 11 października 2022roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Ceremonię rozpoczął dyrektor szkoły, który powitał serdecznie zaproszonych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Morawica, księdza proboszcza Jacka Godzisza, rodziców pierwszoklasistów oraz całą społeczność szkolną.

Następnie głos zabrała uczennica klasy IV Agata Nowak, która pięknym wierszem powitała wszystkich zebranych i zaprosiła na salę pierwszoklasistów. Pierwszaki wkroczyły na salę tanecznym krokiem  w rytm rozlegających się dźwięków poloneza, a następnie zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie przedstawiając wiadomości z różnych dziedzin. Pokazali , że są patriotami, kochają Ojczyznę, wiedzą jak zachować się w szkole, znają zasady ruchu drogowego, umieją tańczyć i śpiewać.

Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym został odśpiewany hymn narodowy, a następnie pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan Burmistrz Marian Buras dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dyrektor szkoły Jerzy Węgrzyn wręczył legitymacje uczniowskie, a wychowawczyni pamiątkowe dyplomy. Bardzo miłym akcentem było  wręczenie podziękowania i czerwonej róży przez uczniów w asyście rodziców  burmistrzowi, dyrektorowi i wychowawcy. Następnie uczniowie otrzymali mnóstwo prezentów od : burmistrza, księdza proboszcza, rodziców, uczniów klasy II i III oraz od grupy 6 – latków. Na   koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Po sesji zdjęciowej rodzice przygotowali ,,słodkie przyjęcie”.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

K. Skrobisz

Print Friendly, PDF & Email