Przedszkolaki w teatrze

Powiększ obraz

7 marca dzieci z grupy „Pszczółek” i „ Misiów” miały przyjemność obejrzeć przedstawienie Teatru Króla pt. „Przygody zazdrosnego Liliputka” w Exbudzie w Kielcach. Pełne wesołych scen przedstawienie, ukazało zachowania różnych postaci, które posiadają ludzkie cechy charakteru.

Świerszcz to symbol zarozumiałego i zazdrosnego bohatera, z którym dzieci szybko się utożsamiają. Wędrujący grajek Konik Polny przeżywa przygody, dzięki którym nauczy się jak postępować w życiu i dlaczego należy szanować innych. Mrówka, wyposażona w pozytywne nastawienie do życia, pokazała Świerszczowi, dlaczego warto pomagać innym nie tylko fizycznie, ale też jak wspierać dobrym słowem. Kolejna postać to Pajęczyca, myśląca tylko o korzyściach wynikających ze spotkań z innymi owadami, takimi jak Świerszczyk. Pszczoła w świecie owadów znana jest jako bardzo pozytywny stworek. Bajkowa postać to stuletnia, bardzo mądra Pani Pszczoła, dzięki której Świerszczyk przejdzie metamorfozę i przestanie być zarozumiałym, egoistycznym owadem. Stanie się bardzo rozsądnym i pomocnym Konikiem Polnym, którego wszyscy lubią i szanują.

Konstrukcja spektaklu umożliwiała przedszkolakom wypowiadanie się w momentach, gdy postacie tego potrzebowały, co dla naszych dzieci było niezwykle ekscytujące.

Różnice między postaciami pokazały dzieciom, że każdy jest inny, każdy ma swoje upodobania oraz przyzwyczajenia i każdego człowieka trzeba szanować.

Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Mamy nadzieję, że edukacja teatralna wpłynie pozytywnie na rozwój kreatywności naszych maluchów.

M. Sławeta

Print Friendly, PDF & Email