Projekt „(Nie)zwykła matematyka – edycja II”

Powiększ obraz

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie pt. „(Nie)zwykła matematyka – edycja II” pod patronatem honorowym Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Łódzkiego Urzędu Statystycznego.

Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową i jest odpowiedzią na często zadawane  przez uczniów pytania „do czego nam się ta wiedza przyda, po co się tego uczymy?”. Jednymi z głównych celów projektu są „rozwijanie zainteresowań, zdolności, kompetencji matematycznych, poprzez zastosowanie metod aktywizujących z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i zainteresowań uczniów oraz uświadamianie uczniów i pokazanie im, jakie szerokie zastosowanie w praktyce i codziennym życiu ma matematyka”. Koordynatorem szkolnym działań w projekcie jest p. D. Snopek.

Dorota Snopek

Print Friendly, PDF & Email