Obice żegnają proboszcza, ks. Stanisława Durka i witają nowego proboszcza- ks. Jacka Godzisza

Powiększ obraz

W dniu 15 listopada br. w Kościele pw. Dobrego Pasterza w Obicach odbyło się uroczyste pożegnanie i podziękowanie księdzu Stanisławowi Durkowi za 32 lata kapłańskiej posługi.

Po Mszy Świętej, sprawowanej przez kanclerza Kurii Diecezjalnej w Kielcach, dr Adama Perza, księdza Dziekana Jana Ciszka oraz księdza Jacka Godzisza- przyszłego proboszcza, zostały złożone liczne podziękowania dla księdza kanonika Stanisława, który przeszedł na zasłużoną emeryturę. W imieniu mieszkańców i samorządu gminnego podziękowania złożył pan Marian Buras burmistrz Miasta i Gminy Morawica, wraz ze swoim zastępcą panem Marcinem Dziewięckim.

W imieniu parafian dziękowali księdzu Stanisławowi m.in. sołtysi, druhowie z OSP z Obic, Drochowa Górnego, Drochowa Dolnego oraz z Chałupek. Za bardzo dobrą i owocną współprace dziękował także dyrektor ZPO w Morawicy, pan Jacek Kuzia oraz nauczyciele, pracownicy i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Obicach. Księdza proboszcza zapamiętamy jako bardzo życzliwego i dobrego człowieka, który zawsze służył radą i pomocą.

Dnia 22 listopada 2020 r. podczas niedzielnej  mszy świętej o godz.12.00 , w obecności licznie zgromadzonych parafian, ksiądz dziekan, Jan Ciszek, uroczyście wprowadził do wspólnoty parafialnej w Obicach nowego proboszcza- księdza Jacka Godzisza.

Liturgii przewodniczył nowo mianowany proboszcz, a  wraz z nim koncelebrował   ks. dziekan i kapłani pracujący w  parafii w Jędrzejowie i Kościele św. Wojciecha w Kielcach.

Po przemówieniu dziekana, proboszcza powitali  przedstawiciele  pobliskich wsi ( Obice, Drochów Górny i Dolny oraz Chałupki), druhowie strażacy oraz uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Obicach.

Nie zabrakło również pięknych i ciepłych słów pod adresem nowego proboszcza, które popłynęły od proboszczów parafii, w których dotychczas ks. Jacek pracował jako wikariusz.

Nowemu proboszczowi  życzymy wytrwałości i sił w posłudze kapłańskiej.

M. Zacharz, K. Nowak

 

 

Print Friendly, PDF & Email