My Rodzinę dobrą mamy…, czyli Dzień Mamy i Taty w naszej szkole

Powiększ obraz

W dniu 2 czerwca odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Na, specjalnie udekorowanej na tę okazję, sali gimnastycznej odbyły się występy artystyczne przedszkolaków, uczniów klas I-III oraz klas IV-VIII.

Były okolicznościowe piosenki, energetyczne i nastrojowe tańce, wierszowane życzenia oraz scenki tematyczne. I choć gości już od progu witał napis „Kochani Rodzice, dla Was dzisiaj te występy, choć nam trema depcze pięty” to na scenie nikt nie zauważył nawet odrobiny stremowania. Wszystkie dzieci pięknie się zaprezentowały, a wzruszeni rodzice nie kryli dumy ze swoich pociech.

Na koniec uroczystości głos zabrali zaproszeni goście – pani Anna Kowalska – sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Morawicy oraz ksiądz Jacek Godzisz – proboszcz miejscowej parafii, a także dyrektor naszej szkoły – pan Jerzy Węgrzyn.

Wszyscy podkreślali rolę rodziców w wychowaniu dzieci oraz złożyli życzenia z okazji tego wspaniałego święta, a także gratulowali naszym podopiecznym wspaniałych występów.

To był piękny, niezapomniany dzień. Uczniowie poprzez przekaz artystyczny wyrazili swoją miłość   i wdzięczność dla rodziców, którzy każdego dnia troszczą się o nich, darzą miłością i  uśmiechem. Bo, jak recytowali nasi uczniowie, „mama i tata to najważniejsze osoby w naszym życiu”.

M.Piwowarska

Dzień Mamy i Taty 2023

Print Friendly, PDF & Email